Arhiiv

Teemad

Publikuhääletuse võitjad on selgunud!

2013.08.23

tARTuFF tõi kuue päeva vältel Raekoja platsile, kino Ekraani ja festivali eriüritustele ligi 22 000 külastajat.

Kõige vaadatumaks filmiks oli tänavu Dustin Hoffmani tragikomöödia „Kvartett” ligikaudu 2900 vaatajaga. Populaarsuselt järgnesid festivali avafilm „Final cut: daamid ja härrad“, USA indiedraamad „Prints Laviin“ ja „Müürililleks olemise iseärasused“, ning Poola draama „... nimel“.

See annab ka aimu publikuhääletuse favoriitidest. Rahva lemmikuks osutus "Müürililleks olemise iseärasused" (4.743). Teist ja kolmandat kohta jäid jagama "Kvartett" (4.573) ning "Seni kuni elan" (4.573). Tahaksime kindlasti ära mainida Eesti tudengifilmi "Viimane Romeo" (4.48), mis sai tugeva neljanda koha. Täname kõiki, kes hääletuses osalesid ja vaadake kindlasti enda kirjakasti, sest selgunud on ka publikuhääletuse võitjad.

Festivali kunstilise juhi Kaarel Kuurmaa sõnul oli rõõm taas tõdeda, et publik pole kaotanud huvi filmide vastu ja sõbralik õhkkond täitis terve linna sooja armastuse tundega. „tARTuFFi meeskond tänab südamest Tartu linna ja kõiki festivalist osa saanud inimesi, kelle ühine panus loob ainukordse ja tervikliku festivaliatmosfääri,” lisas Kuurmaa.

2014. aasta tARTuFF ootab kõiki külla augustis.

tARTuFFi korraldavad Pimedate Ööde filmifestival ja Tartu linn. PÖFF-i hooaja peasponsor on Nordea pank.

Vaata festivali pilte