Armastuse nimel

Armastuse nimel

Koht: Raekoja plats
Algus: 09.08.2013 23:59

Sts: Takuma Takayuki
Op: Kita Nobuyasu
Muusika: Kobayashi Takeshi
Os: Tsumabuki Satoshi, Takei Emi, Saitoh Takumi
Keel: jaapani
Subt: eesti, inglise

 

Jaapan, 2012

Režissöör: Takashi Miike

Pööraste gangsteri- ja õudusfilmidega kaasaegse Jaapani kino klassikuks kirjutanud Takashi Miike ei kohku ühegi väljakutse ees - olgu selleks kasvõi niivõrd keeruliselt teostatav filmižanr kui armastusmuusikal. Kuid kartuseks pole põhjust, sest 1970ndate aastate menukoomiksil põhinev ning Jaapani popmuusika ajaloo hittidest kubisev ülistiilne ARMASTUSE NIMEL tabab sajaprotsendiliselt naelapea pihta.

Omamoodi Romeo ja Julia loos kohtuvad keskkoolipingis kõrgklassi perekonnast pärit, üdini vooruslik Ai (jp. armastus) ning getost võrsunud noor löömamees Makoto (jp. tõde), kes kõigi ja kõige vastu mässab. Uskudes armastuse ülimassse jõudu otsustab Ai tõestada, et Makoto ei ole parandamatu ning vanglasse kuuluv kaak, nagu ta väliselt paistab. Ai usub, et igast pisemastki inimeses leiduvast headusekübemest piisab Makoto õigele teele juhtimiseks ning seda ka niivõrd lootusetus keskkonnas, kui getost mitte väga palju erinevas ning teismelistest kriminaalidest kubisevas Jaapani kõige kurikuulsamas keskkoolis. Oma kaljukindla teekonna alguses ei oska aga Ai ettegi kujutada, milliseid gargantualikke väljakutseid armastus teda ületama sunnib.

“Armastuse nimel” on ideaalne suvefilm - siin on ajatu ja kohatu lugu headusest ja kurjusest, vajadusest armastada ja saada armastatud, lootusetusest ja lootusest. Lisage juurde Miikele niivõrd omane vihane action, suurepärane kunstnikutöö ning näpuotsaga kergelt naiivseid, kuid kompotti suurepäraselt sobivaid Jaapani popmuusika pärleid koos samavõrd ägedate tantsunumbritega ning tulemusena sünnibki kaasa haarav ning samas pahviks lööv suvehitt.

FIlmi pikkus 2:14

Hääletuse kood T15