Final Cut: daamid ja härrad

Final Cut: daamid ja härrad

Koht: Raekoja plats
Algus: 05.08.2013 22:00

Koht: Raekoja plats
Algus: 09.08.2013 02:00

PS! Juhime tähelepanu, et film algab pärast südaööd, nii et kuigi hinges võib olla veel eelmine päev, on kalendris kätte jõudnud uus kuupäev.

Sts: György Pálfi
Muusika: Gábor Balázs
Os: Brigitte Bardot, Alain Delon, Bruno Ganz

 

Ungari, 2012

Režissöör: György Pálfi

Täiuslik armastuslugu on muinasjutt täiuslikust mehest ja täiuslikust naisest.

Kui palju jutustatakse maailmas lugusid? Kui palju erinvaid lugusid maailmas on? Dramaturgid on kokku lugenud vaid 36 erinevat ja unikaalset lugu, draamasituatsiooni. Kõik lood, mida jutustatakse meile kas läbi filmikunsti või mõne muu kunstivormi, on vaid nende kordused erinevates variatsioonides.

Samamoodi on selle aasta Tartuffi avafilm "FINAL CUT", mis on kokku pandud enam kui 500 erinevast filmist, alustades klassikaga ja lõpetades tänapäevaste filmidega, jutustades ennenägematut armastulugu. Film viib vaataja reisile läbi armastusfilmide ajaloo, kus on põnev mängida äraarvamismängu, mis filmiga on tegu või avastada enda jaoks "uusi" lugusid. See vapustav mosaiik on ennekõike seiklus, mida ajendab sütitav, võimas ning defineerimatu tunne - ARMASTUS.

Selles loos puuduvad konkreetsed peategelased, keda saaksime nimetada nimedega või kes oleks kindlate nägudega, kuid filmis on kindlad karakterid - NAINE ja MEES. Täiuslik NAINE ja täiuslik MEES, kes leiavad teineteist, võrgutavad teineteist ja armastavad teineteist.

Rohkete auhindadega pärjatud Ungari režissöör György Pálfi on PÖFFi publikule tuttav juba 2003. aastast filmiga "Luksatus", mis oli ühtlasi tema läbimurdefilmiks. 2006. aasta filmi "Taksidermia" eest pälvis ta PÖFFil Eesti Filmikriitikute Auhinna.

Filmi "FINAL CUT" näol on tehtud ära uskumatult suur töö ning läbi kammitud kogu filmiajalugu kuni tänapäevani. Tähelepanuväärne on ka filmi visuaalne pool, mis oma mitmekesisuses suudab luua võimsa terviku.

 

Hääletuse kood: T2

Kuidas hääletada? Loe siit!

Hääletuse kood: T2