Kvartett

Kvartett

Koht: Raekoja plats
Algus: 07.08.2013 22:00

Sts: Ronald Harwood
Op: John de Borman
Muusika: Dario Marianelli
Os: Maggie Smith, Tom Courtenay, Michael Gambon
Keel: inglise
Subt: eesti

 

Inglismaa, 2012

Režissöör: Dustin Hoffman

Giuseppe Verdi sünnipäev ei jäta külmaks kedagi, eriti endiseid ooperilavade supertähti. Maalilises looduses asuv Beechami Maja on vanadekoduks pensionile jäänud ooperistaaridele ja muusikutele, kes valmistuvad tähistama Verdi järjekordset sünnipäeva. Selle omapärase ja uhke maja kuulsamad asukad on ooperilauljad Cissy, Wilf ja Reginald, kes olid kunagi osa kuulsast ja uhkest kvartetist.

Juhuse tahtel satub järjekordse Verdi sünnipäevakontserdi eel majja elama ka Jean, kes oli kvarteti neljas liige ning ühtlasi Reginaldi eksnaine.

Kuulus kvartett on küll kokku saanud, kuid omavaheline läbisaamine ei ole kiita. Vaatamata varasematele erimeelsustele tuleb neil eluga edasi minna ning mahtuda ühe katuse alla. Verdi sünnipäev ja uus keskkond on hea võimalus ja põhjus pöörata oma suhetes uus lehekülg. Nii nagu tuleb perfektselt ja peenelt kokku laulda ja mängida suurtel lavalaudadel, tuleb seda teha ka elus.

Suurepärase näitleja, kahekordse Oscari-võitja Dustin Hoffmani režissööridebüüt on suurepäraselt õnnestunud - tegu on igati nauditava tragikomöödiaga. Pingest särtsuvad konfliktid ja sulnid leppimised mässivad vaataja inimsuhete keerulisse ja koomilisse rägastikku. Hoffman pälvis eelmisel aastal filmi eest ka Hollywoodi režissööri läbimurdja auhinna (Hollywood Breakthrough Award).

“Kvartett” on südamlik film, mis ajab ühteaegu naerma ja paneb kurvastama, ning suurepärased osatäitmised, eesotsas esimese kategooria näitlejatega nagu Maggie Smith, Tom Courtenay, Michael Gambon ja paljud teised, garanteerivad meeldejääva filmielamuse.

FIlmi pikkus 1:35

Hääletuse kood T8