Pieta

Pieta

Koht: Raekoja plats
Algus: 07.08.2013 23:45

Op: Yeong-jik Jo
Muusika: In-young Park
Os: Min-soo Cho, Jung-jin Lee
Subt: eesti, inglise

 

Lõuna-Korea, 2012

Režissöör: Kim Ki-duk

Vanemateta kasvanud 30ndates meesterahva Kan-Do elukutse on laenuhaide raha sissenõudmine tööstusaguli vaesuse piiril vankuvatelt elanikelt. Võõra raha maitset nautinute karistus on aga karm, sest viimases hädas virelevatelt rahanatukese kättesaamise nimel ei põrku Kang-Do tagasi ka kõige võikamate vahendite kasutamisest - isegi kui see tähendab laenaja sandistamist tolle enda tööriistadega. Südametunnistuseta Kang-Do’le pole püha miski ega keegi kuni ühel päeval ilmub tema koduuksele naine, väites olevat lapsepõlves noormehe hüljanud ema. Läbi erinevate kannatuste paneb Kang Do naise proovile, et välja selgitada tõde ning koos hoida oma kildudeks lagunevat maailma.

Oma 18. filmiga on Korea tänapäevase kino suurkuju Kim-Ki Duk üle pika aja taas vormis, luues kinolinal vaatemängu, mis ühtaegu kütkestab ja kohtutab, sunnib mõtlema ja unustama. Inspireeritud Michelango samanimelisest maailmakuulsast surnud poega sülelevas Jumalaemast küsib moraalseid dialemmasid ikka ja jälle lahkav Kim seekord - mis on raha võim ning millist hinda tuleb maksta inimlikkuse, armastuse ja armastatud olemise eest.

Võimsate näitlejatöödega ning kahtlemata vastakaid arvamusi tekitav PIETA võitis mullusel Veneetsia filmifestivalil peapreemia.

FIlmi pikkus 1:44

Hääletuse kood T9