Prints Laviin

Prints Laviin

Koht: Raekoja plats
Algus: 06.08.2013 22:00

Sts: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, David Gordon Green
Op: Tim Orr
Muusika: Explosions in the Sky, David Wingo
Os: Paul Rudd, Emile Hirsch, Lance LeGault
Keel: inglise
Subt: eesti

 

USA, 2013

Režissöör: David Gordon Green

Tunamulluse PÖFFi avafilmiks olnud muheda islandi komöödia “Tee nagu teised” uusversioonis paigutab hinnatud ameerika indi-lavastaja David Gordon Green kahe ainult pealtnäha erineva mehepoja põrkuvaid eluvaateid islandi avaruste asemel metsatulekahjudest laastatud Texase taustale.

Mehed on aga mehed nii Islandil kui USAs, ning suve inimtühjas kolkas maanteele märgistust paigaldades räägivad mehed omavahel ikka meestele olulistest asjadest, millest sageli vastassugupool aru ei saa ega peagi saama. Üks mõtleb ja räägib pidevalt naistest, pidudest ja seksist, teine kirjutab armastuskirju oma tüdruksõbrale. Läbi erimeelsuste ja tülide jõutakse aga peagi arusaamiseni, et nad polegi nii erinevad.

Värvikate dialoogidega pikitud filosoofilise roudmuuvi taga seisab tänapäeva sõltumatu ameerika kino üks tuntumaid tegijaid David Gordon Green, kelle esimesi filme “George Washington” (2000) ja “All the Real Girls” (2003) premeeriti auhindadega kõikjal maailmas. Teisiti pole läinud ka tema kõige uuema filmiga, mida auhinnati tänavusel Berliini filmifestivalil parima režissööri Hõbekaruga.

FIlmi pikkus 1:34

Hääletuse kood T5