Seni kuni elan

Seni kuni elan

Koht: Raekoja plats
Algus: 05.08.2013 23:30

Os: Shah Rukh Khan, Katrina Kaif, Anushka Sharma
Keel: inglise
Subt: eesti

 

India, 2012

Režissöör: Yash Chopra

Romantika, uhked kostüümid, kaunid võttepaigad, kaasakiskuvad laulud ja tantsud – need on lahutamatud osad klassikalisest Bollywoodi filmist. „Hollywoodis nimetatakse selliseid filme muusikalideks. Meil on siin kõik filmid nagu muusikalid,” rääkis ajakirjale National Geographic mõni aasta tagasi India üks tuntumaid režissööre Yash Chopra, kelle viimast filmi „Seni, kuni elan” (Jab tak hai jaan) tARTuFF Bollywoodi 100 aasta juubeli tähistamiseks nüüd ka demonstreerib.

Napilt mõni nädal enne filmi esilinastust 2012. aasta novembris meie seast lahkunud ja paljude menukite produtsent ja lavastaja Chopra teadis väga hästi eduka filmi saladust, tehes oma luigelauluks jäänud linateosest ühe Bollywoodi ajaloo tulutoovama.

Selles romantilises kassahitis saavad kokku India südametemurdja ja korduvalt oma maa parimaks näitlejaks nimetatud Shahrukh Khani („Minu nimi on Khan”) näitlejameisterlikkus ja Oscariga pärjatud maestro A. R. Rahmani („Rentslimiljonär”, „127 tundi”) muusika, tulemuseks nauditav vaatemäng täis kauneid laule, uhkeid tantsunumbreid, efektseid linnavaateid ja muidugi suuri, suuri tundeid...

Kuigi kõikjal maailmas on Bollywoodis toodetud filmid kinopubliku südameis ammu koha leidnud, siis Eesti kinodes on see harv külaline. Sestap, armsad kinosõbrad, kasutage võimalust ja tulge koos oma armsamaga veetma ilusat augustikuu ööd koos väga erilise filmiga.

Hääletuse kood: T3

Kuidas hääletada? Loe siit!

Hääletuse kood T3