Armastuse suveke

  Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu)

08.08.2013
Kell 17 – 21
 
„Armastuse suveke: muusika ja trippimine“
 
Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja terrassil toimub 8. augustil kell 17 üritus „Armastuse suveke: muusika ja trippimine“. Näituse "Nõukogude lillelapsed" raames korraldatud sündmus toob kokku legendaarse hipi ja kirjaniku Vladimir Wiedemanni, muusikakriitik Tõnis Kahu, psühhedeelsed amatöörfilmid 1970. aastatest. 
 
Eesti hipiliikumise kuldajast rääkiva raamatu "Maagide kool" autorina tuntust kogunud Vladimir Wiedemann sõidab oma praegusest elukohast Londonist kohale, et kõnelda 1970ndate hipi-undergroundist Tallinnas, oma gurust Mihkel Ram Tammest ning pöörastest seiklustest Kesk-Aasias. Ühtlasi esitleb ta oma verivärsket raamatut "Püha kaljukitse radadel" (Petrone Print 2013), mis räägib hipide rännakutest Kesk-Aasias.  Tuntud muusikakriitik ja Tallinna ülikooli popmuusikaõppejõud Tõnis Kahu räägib psühhedeelsest muusikast ja popkultuurist. Loengud toimuvad inglise ja eesti keeles.
 
Kell 20 algaval filmiseansil on võimalik näha psühhedeelse maiguga eksperimentaalamatöörfilme 1970. aastatest. Kavas on tuntud režissööri Olav Neulandi filmiamatöörina valminud legendaarne „Maakirpude mäng“ ja Eesti Põlevkivi filmiklubi toodanguna valminud eksperimentaalsed hipiasjastu vaimu kandvad filmid. 
 
Saadaval armastatud Krishna maiustused. Halva ilma korral toimub üritus ERMi näitusemaja loengusaalis. 
 
Tasuta.